تشریح

سلام.
و اما توضیح گزینه ها:
گزینه1: با توجه به اینکه قیمت مسکن(آپارتمان)بعد از رکودی که از سال پیش به وقوع پیوست ،و طبق تجربیاتی که دیگر کشورها نیز این مراحل را گذرانده اند پیش بینی می شود  5تا 8 سال دیگر قیمت مسکن 50 درصد کاهش یابد  به عبارتی قیمت مسکنی که امسال 80 میلیون است 8سال دیگر قیمتی در حدود 40 میلیون خواهد داشت(به ارزش امروز ۴٠ میلیون نه دقیقا مبلغ اسمی ۴٠ میلیون).این یک روند اقتصادی است که در مورد مسکن رخ می دهد روندی که مثلا کشور ژاپن در دهه 70  قرن گذشته شاهد آن بود. به صورتی که وقتی ساخت و ساز در کشوری افزایش می یابد و هرساله نسبت تعداد مسکن ساخته شده به نسبت افزایش جمعیت بیشترباشد بعد از گذشت چند سال تقاضا برای ساخت مسکن اشباع می شود به طوری که میزان عرضه از تقاضا بیشتر می شود. افزایش عرضه خود دلیلی خواهد بود برای کاهش قیمت مسکن. پس اگر ما 80 میلیون را برای خرید مسکن اختصاص دهیم ارزش سرمایه ما بعد چند سال به جای ارزش افزوده زیان ده خواهد بود
گزینه2:
این گزینه پر ریسک ترین راه محسوب می شود چرا که سرمایه گذاری در بورس آن هم در سهام یک شرکت خاص می تواند پرخطر باشد. ولی این را هم نباید فراموش کرد که سرمایه گذاری های پر ریسک گاها می توانند بیشترین سود را هم به دنبال داشته باشند.در کل به دلیل ریسک بالا و عدم اطمینان از سود آوری این روش نیز توصیه نمی شود.
گزینه3:
این روش شبیه به روش قبلی است با این تفاوت چون خرید سهام چند شرکت مختلف(سبد سهام)خریداری شده است ریسک این روش از روش قبلی کمتر است.البته این را نباید فراموش کرد که صرف خرید سهام چند شرکت مختلف ملاک نیست. بلکه باید از وضعیت صورتهای مالی فعلی و سالهای گذشته این شرکتها باید آگاه بود. همچنین از سود دهی فعالیتهای این شرکتها نیز اطمینان یافت.پس اگر ما این پارامترها را رعایت کنیم می توانیم سرمایه گذاری موفقی در بورس داشته باشیم.
گزینه 4:
سرمایه گذاری در یک فعالیت تجاری ،بازرگانی ، خدماتی نیز می تواند در صورت مدیریت خوب منابع ،آگاهی از تقاضای مشتریان ،تبلیغات و اطلاع رسانی خوب، و بالا بردن کیفیت خدمات می تواند سود دهی بسیار خوبی داشته باشد.به قول دکتر اسکندری پول پول می اورد. ما می توانیم با سرمایه گذاری بیشتر و با تزریق نقدینگی بیشتر سود بیشتری نیز کسب کنیم.(گزینه 4 رو خیلی مختصر نوشتم چون فکر میکنم نسبت به گزینه های دیگه مشهود تر می باشد)
پس در کل گزینه های 3و 4 بیشترین سود آوری رو می تونن داشته باشند
پ.ن:
برخی ایده های ابتکاری برخی دوستان جالب و قابل ستایش بود هرچند اقتصادی نبودن .مثل نظرات  خانوم دکتر الی و آقای جوجه مهندس.
در پایان نیز از همه دوستان که در این  مورد نظر گذاشتند تشکر می کنم. امیدوارم این اطلاعات هرچند ناقص براتون مفید بوده باشه .

/ 10 نظر / 8 بازدید
جوجه مهندس

سلام... ایول... معروف شدم...!!! بیا پیش ما... موفق باشین.

آنی

سلام پس برای خرید خانه عجله نکنیم

جوجه مهندس

سلام... ایول... معروف شدم...!!![نیشخند][زبان][گاوچران][پلک] بیا پیش ما... موفق باشین.[گل] پی نوشت : اون نظر اولی مال من نیست...!![نگران][ابرو] جدیدا نظرهام برای خودشون تو پست ها وول میخورن...!![متفکر]

آنی

حالا نگفتی خانه بخریم یانه ؟ ما و تیکه انداختن ...نه نههههههههه ناراحت شدین ؟[وحشتناک]

يك دانشجوي پزشكي

یعنی چی؟هشت سال صبر کنیم؟نه من مخالفم.به نظرم این روزها دیگه هر چی بخری فرداش ارزون تر از قبل می خری.در مورد گزینه 4 هم از کجا بدونیم سود اوری داره شاید به قولش ما بعد چند سال اون محصول تجاری تو ایران ارزش واقعی نداشت اونوقت می شیم مثل بعضی ها که ورشکست شدند.

يك دانشجوي پزشكي

منظورم این بود که هشت سال بعد هم صبر کنیم بخریم باز هم ماه بعد ،سال بعد باز ارزون می شه!پس صبر کردن معنی نداره چون هر وقت بخریم از ماههای بعد گرون تر خریدیم![پلک]

زندگی جاریست...

سلام پس شما صبر کنین 7 ، 8 سال بعد خونه بخرین که قیمت خونه ها یک چهارم قیمت فعلی شده باشه !!!!! نظر خودم رو هم نمیگم . چون انگار خیلی وقتها نباید نظر داد !!!!

يك دانشجوي پزشكي

به نظرم همیشه نباید به فکر سود وزیان بود زندگی معادله نیست گاهی باید به فکر راحتی بود اگر ما الآن خونه بخریم از دست مستاجری ومدام خونه عوش کردن راحت بشیم وزندگیمون آرامش بهتری داشته باشه بهتره یا اینکه هشت سال خودمون رو بکشیم تا یکخورده پول بهتری داشته باشیم که فقط خونه مون چند سانت از خونه ای که هشت سال قبل ترش می تونستیم بگیریم بزرگتر باشه.اومدیم تا هشت سال بعد زنده نموندیم.(دور از جون شما) تازه از کجا معلوم شاید با همون سرمایه همیشگی خدا خواست سود بهتری کسب کردیم بعد هر وقت خواستیم می تونیم با خیال راحت هم دنبال خونه بگردیم هم اینکه خوب یک خونه داریم نگرانی نداریم.

يك دانشجوي پزشكي

تو زندگی خیلی وقتها نمی شه چیزی رو پیش بینی کرد.منظورم اصلا سرمایه اینا نیست گاهی مریض می شیم خرج پیدا می شه هزار چیز دیگه نمی شه گفت من هشت سال! خودش یک عمره!صبر کنم.ما فقط مسئول خودمون نیستیم مسئول خانواده مون هستیم.پدر یک خانواده باید به فکر آسایش بچه هاش هم باشه نه فقط به فکر سود وزیان.هر چیزی رو الآن بخری از فردا گرون ترخریدی.وقتی الآن قدرت خرید داریم دیگه چرا صبر کنیم.طمع همیشه خوب نیستا.