3000 تومن

یک پیرمرد بازنشسته، خانه جدیدی در نزدیکی یک دبیرستان خرید. یکی دو هفته اول همه چیز به خوبی و در آرامش پیش می رفت تا این که مدرسه ها باز شد. در اولین روز مدرسه، پس از تعطیلی کلاسها سه تا پسربچه در خیابان راه افتادند و در حالی که بلند بلند با هم حرف می زدند، هر چیزی که در خیابان افتاده بود را شوت می کردند و سروصداى عجیبی راه انداختند.

 

این کار هر روز تکرار می شد و آسایش پیرمرد کاملاً مختل شده بود. این بود که تصمیم گرفت کاری بکند.

روز بعد که مدرسه تعطیل شد، دنبال بچه ها رفت و آنها را صدا کرد و به آنها گفت: بچه ها شما خیلی بامزه هستید و من از این که می بینم شما اینقدر نشاط جوانی دارید خیلی خوشحالم. منهم که به سن شما بودم همین کار را می کردم. حالا می خواهم لطفی در حق من بکنید. من روزی 1000 تومن به هر کدام از شما می دهم که بیائید اینجا و همین کارها را بکنید.

بچه ها خوشحال شدند و به کارشان ادامه دادند. تا آن که سه روز بعد،پیرمرد دوباره به سراغشان آمد و گفت: ببینید بچه ها متأسفانه در محاسبه حقوق بازنشستگی من اشتباه شده و من نمی تونم روزی 100 تومن بیشتر بهتون بدم. از نظر شما اشکالی نداره؟

بچه ها گفتند: 100 تومن؟ اگه فکر می کنی ما به خاطر روزی فقط 100 تومن حاضریم اینهمه بطری نوشابه و چیزهای دیگه رو شوت کنیم، کورخوندی. ما نیستیم. و از آن پس پیرمرد با آرامش در خانه جدیدش به زندگی ادامه داد.

 

 

/ 19 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خان دادش

سلام.ممنون از حضورتون.ابتکار خیلی جالبی بود.

رها

چه پیر مرد باهوشی [نیشخند] اون نی نی پایینی هم چه نازه ماشالا [ماچ]

دلارام

سلام.خوبی؟ مرسی که هم به من هم به دوستم سر زدی اون دوستم وبلاگت رو لینک کرده البته به قول خودش با اجازه مرسی[گل]

راحله

سلام آقا سید این هزار تومنا چه کارا که نمی کنه[نیشخند] همیشه بهاری باشین[گل]

سارا از ژوژمان

سلام عجب فکری .. فکم زمین چسبید البته باید بگما این راه موقتیه..این بچه ها آروم بگیرن بچه های دیگه چی؟ ... راستی در جوابتون به کامنت ربولی باید بگم که فک کنم این عنوانو انتخاب کردین چون 3 تا بچه بودن ! دوما که خونه ی ما کنار یه دبیرستان پسرونه است.. هیچ تفاوتی هم نمی کنه که زنگ تفریح باشه یا غیر زنگ تفریح:(( خیلی سر و صدا می کنند من تعجب می کنم این ها ناظم ندارند؟؟؟چون تقریبا بیشتر اوقات تو حیاط مدرسه شون نعره می کشن!!!

میشکا

[قهقهه]فرزند آدمه دیگه...از هرچی نهیش کنی میره طرفش و بالعکس.....

وحید زایری

جالب بود سید جون راه حل جالبی بود . اگه یه راه حل هم برای پروندن مگسای خونه ارائه کنی حسابی مشتریت میشیم . به وبلاگم هم خوش اومدی .[گل]